facebook
strona główna
607 312 006

Okolica
Przystań jachtowa na Wierzchlądzie – ok. 1,5 km od Siedliska – gdzie organizowane są cykliczne regaty o Puchar Wójta Gminy Stargard organizowane przez Klub Żeglarski PTTK „Grot”
Koszewko – ok. 4 km od Siedliska
neorenesansowy pałac z XIX wieku, przebudowany w 1922 roku.
• park o powierzchni 7,6 ha, założony w XVIII wieku, w którym na uwagę zasługują drzewa pomnikowe – buk, cztery lipy drobnolistne i dwa jesiony, oraz aleja kasztanowa z lat 30. XX wieku.
• późnogotycki kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z pierwszej połowy XVI wieku, przebudowany w 1709 roku, wewnątrz barokowy ołtarz z 1723.
Koszewo- ok. 6 km od Siedliska
• Późnogotycki kościół kamienno-ceglany, z prezbiterium z 2 poł.XV w. oraz nawą i wieżą (zwieńczoną blankami i ceglanym ostrosłupem) z I poł. XVI w., oraz dobudowaną w XVIII w. barokową kaplicą.
• Na wysokiej skarpie nadjeziornej okazały pałac elektyczny z lat 1914-16, z wieżą zakończoną neobarokowym hełmem, gruntownie wyremontowanym w latach 1993-94 . Do 1945 r. był on własnością hitlerowskiego feldmarszałka Friedricha von Paulusa. Po wojnie mieścił się tu ośrodek szkoleniowo - wypoczynkowy Kombinatu PGR w Stargardzie Szczecińskim, a obecnie jest to własność prywatna. Lapidarium w Kobylance - ok. 6 km od Siedliska jest unikatowym obiektem urządzonym na terenie starego ewangelickiego cmentarza.
wstecz
więcej
Aktualności
Jesiennie...nostalgicznie...magicznie 🙂... więcej
Galeria
więcej

wykonanie: stargard.com.pl - strony internetowe